poniedziałek, 23 maja 2011

Walka z otyłością u dzieci

Przeczytaj artykuł na temat tego w jaki sposób walczyć z otyłością u dzieci. Pamietaj że to ich zdrowie jest w twoich rękach.Otyłość jest skutkiem nieprawidłowego odżywiania i braku ruchu. Walka z tą uciążliwością, jest najtrudniejsza u dzieci, ponieważ same często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożeń jakie ona ze sobą niesie . Aby wygrać z tą chorobą, potrzebne jest wsparcie rodziny i zmiana nawyków żywieniowych. Należy również odstawić różne  leki, zioła, czy inne preparaty hamujące apetyt oraz zacząć stosować naturalne metody odchudzania, a także wprowadzić w życie prawidłową dietę.Rodzice często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i nie przywiązują wagi ani nie interesują się czym się żywi ich dziecko i w jakich ilościach. Ma to zasadniczy wpływ na przyszłe życie i funkcjonowanie dziecka oraz oczywiście jego długość życia. Do codziennego menu wprowadzić należy przede wszystkim dużo warzyw, owoców, chude mięso, odtłuszczony nabiał oraz pełnoziarniste, najlepiej ciemne pieczywo. Warto namówić dziecko na codzienne spacery, zachęcić do aktywnego życia poprzez bieganie, taniec i inne sporty, które przynosiłyby mu satysfakcję. Rodzice powinni nieustannie motywować dzieci do realizacji celu, a nie krytykować i zniechęcać, chyba że dziecko zupełnie nie stosuje się do diety i robi na przekór rodzicom. Eksperci alarmują, że zasadniczy wpływ na otyłość wśród dzieci ma również oddziaływanie reklam i promowanie niezdrowego jedzenia. Warto dlatego ograniczyć dostęp do telewizji. Ważne jest to, aby od początku wychowania swoich pociech, nie przyzwyczajać dzieci do złych nawyków żywieniowych.
Istnieje wiele skutków dziecięcej otyłości, do których należy bezdech w czasie snu, cukrzyca typu II, płaskostopie,przedwczesne dojrzewanie płciowe, nadciśnienie tętnicze, depresję i wiele innych chorób Otyłość, która rozpoczęła się w młodym wieku i trwa latami zwiększać może u dorosłych występowanie niektórych nowotworów. By nie dopuścić do nadwagi swoich dzieci, należy przede wszystkim dawać dobry przykład. Warto dopilnować, aby posiłki spożywane były regularnie, wspólnie z dziećmi. Należy ograniczyć spożywania przez nich posiłków, unikać stosowania nagród w postaci żywności oraz nie wywierać presji, aby dzieci jadły obiad, jeśli nie mają na to ochoty. Rodzice powinni również dokonywać właściwych i przemyślanych zakupów produktów żywnościowych i uczyć dzieci odróżniać wartościowe pożywienie od kalorycznych śmieci.
--
<b>Stopka</b>
<p>

</p>
Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artykuly.com.pl">artykuly.com.pl</a> - Twojego źródła artykułów do przedruku.